<
Lasīt tālāk

Atskats Anitas Pāžes jubilejas koncertā

Anita Pāže ir ilggadēja Emīla Dārziņa mūzikas skolas pedagoģe, strādājusi skolā 42 gadus, šogad svin 75.dzīves jubileju. Būdama viena no vadošajām pedagoģēm valstī, izaudzinājusi daudzus jo daudzus pianistus, gan Latvijas, gan pasaules mēroga konkursu laureātus, aktīvi koncertējošus un kultūrizglītībā strādājošus profesionāļus. Šī gada 13.novembrī Emīla Dārziņa koncertzālē norisinājās Anitas Pāžes jubilejas koncerts, kurā piedalījās skolotājas audzēkņi.

Būdama viena no ievērojamākajiem klavierspēles pedagogiem ne tikai Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, bet arī visā Latvijā, savos darba gados Anita Pāže izaudzinājusi lielu skaitu izcilu mūziķu, kas savu darbību mūzikā turpina gan šeit, gan ārzemēs. Tā, piemēram, Diāna Ketlere un Lauma Skride ir Eiropā labi zināmas pianistes, D.Ketlere darbojas arī kā atzīta pedagoģe, ir Londonas un Cīrihes mūzikas akadēmiju profesore, Toms Ostrovskis – JVLMA klavieru katedras profesors, Dace Kļava bija ilggadēja JVLMA koncertmeistaru katedras vadītāja, Edgars Tomševics un Agnese Folkberga ir koncertmeistari JVLMA un LNO, Artūrs Cingujevs – Bolderājas mūzikas skolas direktors.

Vairāki absolventi turpina Anitas Pāžes darbu PIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolā – klavierspēles nodaļas vadītājs Rūdolfs Vanks, koncertmeistaru un kameransambļa nodaļas vadītāja Aija Kuzmane, ilggadējā un augsti novērtētā klavierspēles skolotāja Lelde Paula, koncertmeistare un vispārējo klavieru skolotāja Inga Ramāne-Muižniece. Arī citās Latvijas mūzikas skolās un vidusskolās strādā A.Pāžes klases absolventi – Rihards Plešanovs, Liene Circene un citi.

Gan kolēģi, gan bijušie audzēkņi Anitu Pāži raksturo kā ārkārtīgi smalkjūtīgu, augstas kultūras un inteliģences cilvēku, kas pārsteidz ar savu vienkāršību, spēju saprasties ar ikvienu.

SKOLAS KONTAKTI

MIKC Nacionālā Mākslu vidusskola
Emīla Dārziņa mūzikas skola
Kalnciema iela 12, Rīga, LV – 1048
edms@nmv.lv | 67612332

Vadītāja Iveta Lāce
iveta.lace@nmv.lv | 29443548
Vecākā lietvede Anete Jansone
edms@nmv.lv | 67612332
Vietniece mūzikas izglītības jomā Ieva Sarja
ieva.sarja@nmv.lv | 28342488
Vietniece izglītības jomā Baiba Leimane
baiba.leimane@nmv.lv | 29469998

Dienesta viesnīca
dienestaviesnica@nmv.lv

Privātuma politika

ZIEDOJUMU KONTS

Emīla Dārziņa mūzikas skolas atbalsta biedrības
ZIEDOJUMU KONTS
40008255973
BANKA : A/S Swedbank
KODS: HABALV22
KONTS: LV35HABA0551046013665

© SKOLA 2024