Starptautiskais Ilzes Graubiņas pianistu konkurss

Konkursa mērķis ir attīstīt un sekmēt jauno pianistu profesionālo un māksliniecisko izaugsmi atskaņotājmākslā akadēmiskajā mūzikā, un tas tiek rīkots, godinot izcilo latviešu pianisti un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesori Ilzi Graubiņu.

Konkurss norisinās 4 vecuma grupās (A grupa: 11 – 13 gadi; B grupa: 14 – 16 gadi; C grupa: 17 – 19 gadi; D grupa: 20 – 22 gadi), un tas notiks MIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolā, Emīla Dārziņa koncertzālē 2025. gada 7. – 11. martā.

Informācija latviešu valodā:

Nolikums 2025 || Konkursa afiša

1ST INTERNATIONAL ILZE GRAUBIŅA PIANO COMPETITION

The aim of the competition is to develop and promote the professional and artistic development of young pianists in playing academic music, and it is organized in honor of the distinguished Latvian pianist and professor Ilze Graubiņa of the Jāzeps Vītols Latvian Academy of Music.

The competition takes place in four different age groups (Group A: 11 – 13 years old; Group B: 14 – 16 years old; Group C: 17 – 19 years old; Group D: 20 – 22 years old) at the Arts Education competence centre “National School of Arts” Emils Darzins music school, Emils Darzins Concert Hall on March 7-11, 2025.

Information in English:

Regulations 2025 || Competition announcement

Starptautiskais Jauno izpildītāju konkurss Jaunais Mežradznieks

Konkurss “Jaunais mežradznieks” ik gadu pulcē Latvijas un citu valstu mežraga spēles jaunos talantus starptautiskā mērogā.

Konkursam „Jaunais mežradznieks” ir bagātas tradīcijas – 2018. gadā konkurss atzīmēja savas pastāvēšanas 20 gadus un divi konkursi – XX un XXI – tika organizēti Baltijas valstu 100-gades zīmē.

Baltijas valstīs šāda veida konkurss notiek tikai Latvijā, tāpēc konkursam „Jaunais mežradznieks” ir nozīmīga loma visā Baltijas valstu reģionā. 2023. gadā konkursu rīkoja NMV Emīla Dārziņa mūzikas skola.

Nolikums 2023

Laikmetīgās mūzikas konkurss Skatlogs

Konkurss “Skatlogs” katru otro gadu notiek NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolā un tā mērķis ir popularizēt un veicināt izpratni par laikmetīgo kamermūziku jauniešu vidū. Konkurss dod iespēju mūziķiem jau vidējās izglītības posmā iestudēt un sagatavot koncertatskaņojumam laikmetīgu skaņdarbu.

Konkursā ir divas kategorijas (A – solo vai solo ar pavadījumu un B – kameransambļi), un tajā var piedalīties visu Latvijas mūzikas vidusskolu audzēkņi.

Nolikums 2020

Festivāls-konkurss Vitrīna

Festivāla – konkursa mērķis ir veicināt jaunās mūzikas rašanos, apguvi, atskaņošanu un iekļaušanu repertuārā.

Konkursā ir 3 kategorijas – akadēmiskā mūzika (solo vai kameransamblis – programmā skaņdarbs, kas tapis pēdējo 100 gadu laikā), jaunā mūzika (audzēkņi atskaņo savas kompozīcijas ar skolasbiedru, pedagogu, ģimenes un draugu līdzdalību) un neakadēmiskā mūzika (audzēkņi uzstājas ar savām grupām, atskaņojot skaņdarbus no sava repertuāra).

Konkursā var piedalīties NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi.

Nolikums 2024

SKOLAS KONTAKTI

MIKC Nacionālā Mākslu vidusskola
Emīla Dārziņa mūzikas skola