<
Lasīt tālāk

Impresionisma diena ar Juri Griņeviču, Guntaru Gritānu un Andri Vecumnieku

Šī gada 14. martā – Impresionisma dienā lekcijas lasīs Juris Griņevičs (plkst. 10.00), Guntars Gritāns (plkst. 12.00) un Andris Vecumnieks (plkst. 14.00).

Juris Griņevičs absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas valsts konservatorijas (tagad Mūzikas akadēmijas) Mūzikas pedagoģijas nodaļu (1969.) un tūlīt uzsācis darbu konservatorijas Skaņu ierakstu kabinetā. Vairākus gadu desmitus docējis dažādus kursus saistībā ar mūzikas vēstures izpausmēm, bet galvenokārt par interpretācijas problēmām, tostarp Vokālās mākslas vēsturi. Viņa studentu vidū bijuši daudzi pasaulē atzinību guvuši Latvijas dziedātāji: Egīls Siliņš, Elīna Garanča, Maija Kovaļevska u.c. Juris Griņevičs pasniegs lekciju “Interpretācijas problemātika impresionisma laika klaviermūzikā”.

Guntars Gritāns ir mūzikas un mākslas pētnieks, pedagogs, flautists un gids. Absolvējis JVLMA Flautas spēles klasi un Latvijas Mākslas Akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļu. Pētniecisko interešu lokā ir padomju vēlīnā perioda glezniecība un komponista Imanta Kalniņa daiļrade. Galvenās darbības sfēras ir pedagoģija un muzicēšana, bet līdzās tām Guntars Gritāns darbojas publicistikā, strādā kā gids, ir grupas “Jumis” dalībnieks. Guntars Gritāns pasniegs lekciju “Impresionisma glezniecība. Iezīmes un ietekmes”.

Andris Vecumnieks ir pieredzes bagāts komponists, diriģents, muzikologs. 2015. gadā ieguvis doktora grādu (PhD) par mūzikas teatralitātes problēmām. A. Vecumnieks ir paša dibinātā orķestra Sinfonia Concertante mākslinieciskais vadītājs, ilggadējs E. Dārziņa mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra diriģents, no 2004. līdz 2018. gadam bijis JVLMA Simfoniskā orķestra klases un mākslinieciskais vadītājs. Andris Vecumnieks ir JVLMA Kompozīcijas, Orķestra diriģēšanas un Muzikoloģijas katedru docētājs, Latvijas Kultūras akadēmijas un Daugavpils Universitātes viesprofesors, regulāri pasniedz meistarklases Latvijā un ārzemēs. A. Vecumnieks ir Latvijas Komponistu savienības biedrs un padomes loceklis. Kopš 2012. gada regulāri ir Lielās Mūzikas balvas žūrijas komisijas loceklis un žūrijas priekšsēdētājs, Latvijas un starptautisko konkursu žūrijas loceklis. Andris Vecumnieks pasniegs lekciju “Par Parīzes spožajām ugunīm”.

SKOLAS KONTAKTI

MIKC Nacionālā Mākslu vidusskola
Emīla Dārziņa mūzikas skola
Kalnciema iela 12, Rīga, LV – 1048
edms@nmv.lv | 67612332

Vadītāja Iveta Lāce
iveta.lace@nmv.lv | 29443548
Vecākā lietvede Anete Jansone
edms@nmv.lv | 67612332
Vietniece mūzikas izglītības jomā Ieva Sarja
ieva.sarja@nmv.lv | 28342488
Vietniece izglītības jomā Baiba Leimane
baiba.leimane@nmv.lv | 29469998

Dienesta viesnīca
dienestaviesnica@nmv.lv

Privātuma politika

ZIEDOJUMU KONTS

Emīla Dārziņa mūzikas skolas atbalsta biedrības
ZIEDOJUMU KONTS
40008255973
BANKA : A/S Swedbank
KODS: HABALV22
KONTS: LV35HABA0551046013665

© SKOLA 2024